ASI174MM
    search
    • ASI174MM
    • ASI174MM
    • ASI174MM
    • ASI174MM
    • ASI174MM
    • ASI174MM
    • ASI174MM
    • ASI174MM
    • ASI174MM
    • ASI174MM
    • ASI174MM
    • ASI174MM
    • ASI174MM
    • ASI174MM
    ASI174MM
    499.00
    Tax included
    ASI174MM
    Quantity
    Available in stock from the supplier. Please contact us for more information.
    ASI174MM
    Product Description
    174MM-1
    Camera Sensor
    Sony IMX174 CMOS Sensor Features
    • High speed imaging with a max of 164.5 fps at 10 bit ADC, and max of 128.2 fps at 12 bit ADC.
    Astrophotography Performance
    High QE
    Absolute QE Curve, we estimate the Peak Value is about 77%.
    USB 3.0 Port & ST4 Port
    ST4 Port: can be used connect with auto guide port of mount, for guiding.
    Back Focus
    After remove T2 11mm ring, back focus length will be only 6.5mm.